szerda, július 07, 2021

A 21. században

alternativenergiak

 Kína a legzöldebb ország lehet!

 Az alternatív energiaforrások közé tartozik a nap-, a víz-, a szél- és a geotermikus energia, a természeti jelenségekből előállított tiszta energia.

1. A természet erejének hasznosítása: Az alternatív energiák felemelkedése 2. Zöld energia: A jövő tiszta energiaváltozatainak feltárása 3. A fenntarthatóság beszerzése: Az alternatív energiaforrások csodája 4. Megújuló forradalom: Az alternatív energiaforrások felé történő elmozdulás 5. Nap, szél, víz: Az alternatív energiaforrások triumvirátusa

kina-egyre-zoldebb

Kínaakövetkezőöt évre mégambiciózusabb fejlesztési célokattűzöttki amegújulóenergiaforrásokterén. A távol-keleti óriássok tekintetbenmár most isvilágelső a zöldenergiaterületén.

Akeddilapértesülésbenidézettkormányzatiforrásokszerint Pekingcélja, hogy2015 végére100 gigawattranöveljeahálózatrakapcsoltszélenergia-kapacitását.Ezaztjelentené,hogyazországbanaszélenergiaéventemintegy 190 milliárd kilowattóraenergiáttermelne.

Avízenergiacéljátisfelfelémódosították,avízenergia-termelésaz évtized közepérevárhatóan250gigawattról260gigawattraemelkedik. Anapenergiáravonatkozócélkitűzésváltozatlanul10 gigawatt,amelynek 90%-aközvetlenülanapfénybőlszármazik,a fennmaradórészpedig anaphőtechnológiából,amelytükrökethasználanapfényösszegyűjtéséreéshőtermelésre.A kormányazttervezi,hogytartományonkéntegyediminimálismegújulóenergia-kvótákatírelő,ésahálózatüzemeltetőkszámáraelőírja,hogybizonyosmennyiségetvásároljanakfel.Kína,avilágvezetőenergiafelhasználója,a fosszilistüzelőanyagokarányánakcsökkentéséttűzte ki célul.

A 2011-2015-östervezésiidőszakegyiklegfontosabbcélkitűzéseaz energiahatékonyság: a kormánycélja, hogy ajelenlegi 8,3%-ról11,4%-ranöveljea nem fosszilis tüzelőanyagok arányát a primerenergia-felhasználásban,16%-kal csökkentseaz egydollárnyigazdasági teljesítményre jutó energiafelhasználástés17%-kala szén-dioxid-kibocsátást.

ATávol-Kelettavaly augusztus ótamegelőzteazEgyesült Államokata megújulóenergiaprojektekbetörténőbefektetések legvonzóbbcélpontjaként:2010-benPekingmintegy 48,9 milliárd dollárt (kb.9,18billióforint)fektetettzöldenergiaprojektekbe,103gigávalnövelvemegújulóenergiakapacitását.wattosnövekedéstértelamegújulóenergiakapacitásban.

zold-energy-invested-orszagkent

napenergiakonceptioforustüzelőanyaghulladékszelektívzöld energiaalternatívenergiakollektorokmegujulloszélvízgeotermikusforrásokhőellátásalternatívenergiaésenergiaellátásmegújulóenergiabiomassza alapú cspnapenergiamegújuló energiamegújulóenergianapelemeknapelemesPVnapelemekáraNapelemek napelem áraknapelemeknapelemeknapelemeslámpáknapelemestöltőknapelemesvárosoknapenergianapenergianapenergianapelemesrendszereknapelemekingyenesenergia szélenergiaszélenergiaszélturbinákszélturbinák hidroelektromosság

Zanox-AzÖnadataiazÖnszolgálatában-Alternatívenergia

AGoogle DNI (Digital News Innovation Fund), aGoogle News Initiativeeurópaiprogramja,amelyazújságírásvirágzásátsegítiadigitáliskorban.